/Files/images/Different/63.jpg/Files/images/2023/hki-profil.png

/Files/images/Different/64.png

/Files/images/Different/66.jpg

/Files/images/Different/65.jpg

/Files/images/Different/68.jpg

Що треба робити при появі перших ознак отруєння грибами?

В такому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря або викликати «Швидку медичну допомогу». Одночасно, не чекаючи їх прибуття, хворого слід покласти в ліжко та промити йому шлунок: дати випити 4-5 стаканів перевареної води при кімнатній температурі або содового розчину (1 чайна ложка соди на 1 стакан води), або слабкого марганцевого розчину (блідо-рожевого кольору). Після цього викликати блювоту. Процедуру слід повторювати до тих пір, поки промивні води не стануть чистими. Після цього доцільно постраждалого напоїти прохолодним міцним чаєм, кавою або молоком. Приймати будь-які ліки та їжу, а більш того алкогольні напої забороняється, так як це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

  • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
  • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
  • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • купатися рекомендовано вранці i ввечері;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
  • не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!

/Files/images/Different/61.jpg

/Files/images/Different/62.jpg

ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ" ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №39

забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільних закладів. (Закон України "Про дошкільну освіту")

Дитина повинна самостійно вирізняти основні небезпечні чинники довкілля. Знати правила безпечного перебування вдома, у дитячому садку, на вулиці, на воді, на льоду, на спортивному майданчику (Базовий компонент дошкільної освіти в Україні)

Що таке безпека дитини?

Безпека – це:знання дітей-дошкільників про певні небезпечні ситуації та людей, які можуть загрожувати здоров'ю та життю, уміння правильно поводитися у різних ситуаціях; навички самостійних рішень у певних надзвичайних ситуаціях.

Освітню роботу з дошкільниками в ЗДО проводиться у таких напрямках:

  • життя серед людей, у природному та предметному середовищі;
  • правила поведінки з вогнем;
  • безпечні та небезпечні вулиці та дороги;
  • виховання вміння надавати собі та іншим допомогу у випадку необхідності.

Перевага в освітньому процесі надається заняттям, цікавим бесідам, розмовам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм. Більше уваги приділяємо організації різних видів діяльності, спрямованих на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів з непростих ситуацій, навчанню приймати виважені, продумані рішення. Адже все, чого навчають дітей, вони повинні вміти застосовувати в реальному житті, на практиці. Важливою формою роботи з дошкільниками та колективом дошкільного навчального закладу із забезпечення безпеки є проведення і Тижня безпеки дитини.

Мета його:

  • поліпшити якість навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя;
  • вдосконалювати теоретичні знання та практичні навички педагогів з формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров'я та життя;
  • пропагувати здоровий спосіб життя серед дітей та батьків;
  • інтегрувати суспільне та родинне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

ДИДАКТИЧНІ ІГРИ



/Files/images/bjd2020/14.jpg

/Files/images/bjd2020/28.jpg

/Files/images/bjd2020/30.jpg

/Files/images/bjd2020/16.jpg/Files/images/bjd2020/22.jpg

/Files/images/bjd2020/2212_4.jpg

/Files/images/bjd2020/2212_5.jpg

З кожним роком наші малята підростають і стають більш самостійними. Ходять до садочка, магазину, користуються транспортом. І тому повинні знати правила дорожнього руху. Не важко вивчити правила, набагато важче кожен день їх дотримуватись. І тому педагогами нашого закладу під час "Тижня безпеки дорожнього руху" було проведено багато цікавих і пізнавальних заходів. Це і сюжетно-рольові ігри: "Шофери", "Пішоходи і водій", заняття: "Ми пасажири", "Автобус", "Уроки тітоньки Сови", дидактичні ігри: "Додай останнє слово", "Склади із частин ціле". Всі ці заходи були направлені на вивчення дорожніх знаків та закріплення правил безпечної поведінки на дорозі, на виконання правил дорожнього руху.

Тиждень безпеки дитини

Метою проведення «Тижня безпеки дитини» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій. Протягом Тижнів планувалися різні форми роботи з дітьми: екскурсії вулицями рідного селища, до пожежної частини; вирішувались проблемні ситуації «Як потрібно поступити», «Обережним будь», перегляд відео уроків «Тітоньки Сови», міні-заняття, спортивні розваги, дидактичні ігри «Добре – погано», «Склади картинку», «Свої – чужі»; сюжетно – рольові ігри «Сім’я», «Будівництво»; виставка малюнків на тему: «Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Дорожні знаки знай про них не забувай». Відбулася зустріч з працівниками МЧС, якими була проведена розвага «Запобігти. Врятувати». Педагогічний колектив залучає батьків до формування у дітей навичок безпечної поведінки та ознайомлення з порядком дій під час надзвичайних ситуацій. З ними постійно проводяться бесіди, консультації, поради, пам’ятки: «Правила безпеки знай, їх не забувай», «Профілактика дитячого травматизму»; оформлені папки – пересувки «Безпека дорожнього руху – це життя», «Пожежа – результат власної недбалості», «Азбука безпеки».

В батьківських куточках розміщена інформація: «Щоб не сталося лиха», рекомендації «Безпека контактів з незнайомими людьми», «Сам вдома», «Дитина на вулиці», на яких зосереджується увага на важливості роботи з даного питання та залучення батьків до її проведення. Тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі. Тому робота нашого дошкільного закладу протягом 2020 – 2021 н.р. з БЖД була спрямована на виконання завдань, які успішно були виконані, а саме:

  • поліпшилась якість навчально – виховної роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;
  • різні форми роботи з педагогами сприяли удосконаленню теоретичних знань та їх практичних навичок щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоровя та життя;
  • активізувалась робота щодо пропаганди здорового способу життя серед дітей та батьків.

/Files/images/bjd2020/54.jpg

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

/Files/images/bjd2020/2.jpg

На льоду необхідно поводитися обережно. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка та неміцна. Проте, лід може підвести нас восени, взимку і навесні.

Підозрілі місця, яких потрібно уникати:

- лід біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

- поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

- лід, покритий товстим прошарком снігу;

- місця, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

- лід біля берега.

Порядок дій людини, яка провалилася під лід:
/Files/images/bjd2020/3.jpg

1. Не піддаватися паніці, необхідно утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою.

2. Кликати на допомогу.

3. Намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

4. Намагатися якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу.

5. Вибравшись на лід, необхідно перекотитися та відповзти в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

6. Необхідно перевдягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його.

7. Виконувати будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною.

8. Сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, за можливості випити чогось гарячого.

Порядок дій людини при рятуванні потерпілих на льоду:

1. Покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то діяти необхідно продумано й обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

2. Протягнути потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу тощо або кинути мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо усе-таки необхідно вийти на лід, потрібно лягти на нього й повзти по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок.

3. Знаходячись якомога далі від ополонки (краю крижини), необхідно протягнути потерпілому палицю, жердину чи кинути мотузку (трос). Якщо мотузка (трос) закріплена на березі і не вистачає її довжини, то, міцно тримаючись за кінець мотузки однією рукою, протягнути потерпілому другу руку.

4. Витягаючи потерпілого, потрібно попросити його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Діставши утопаючого, не можна дозволяти йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

5. Поклавши потерпілого на берег у безпечне місце, необхідно викликати швидку медичну допомогу (тел. 103), надати йому першу долікарську допомогу, необхідну при охолодженні організму.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Збільшення дитячого травматизму ставить завдання щодо систематичної роботи з дошкільниками з метою вироблення в їх свідомості стереотипів поведінки в життєвому середовищі – навичок користування предметами та речами, поведінки в різних ситуаціях тощо.З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя у ЗДО проводиться щорічного "Тиждень безпеки дитини" як форми систематизації знань дітей про безпечне довкілля.Завдання дорослих, вихователів і батьків – користуючись

природною допитливістю дошкільників, навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а вести ґрунтовну, цікаву, пояснювальну роботу.

Діти - допитливі та безстрашні, вони ще не здобули негативного життєвого досвіду.Саме тому ризик, що вони потраплять у небезпечну ситуацію, дуже великий. Крім того, усім відомо: часто повторювані заборони на дітей не діють, адже зазвичай малята не звертають уваги на частку "не", сприймаючи заборону як керівництво до дій.

Тому дорослі мають шукати інші шляхи до дитячої свідомості, щоб спонукати їх замислюватися над власними вчинками, формувати у малечі свідоме розуміння наслідків необачної поведінки, як особистої, так і оточуючих.

Потрібно також мати на увазі, що кожна проблема має дві сторони. Навчаючи дітей безпечній поведінці, важливо не зламати їхньої природної допитливості та зацікавленості оточуючим світом.

Пам`ятка батькам з попередження всіх видів дитячого травматизму

Правила поведінки в надзвичайних ситуаціяхОсновне завдання сім’ї та дошкільного навчального закладу - виховання з раннього дитинства громадянина, який здатний самостійно й свідомо протистояти небезпекам різного характеру, що дозволить йому активно брати участь у суспільному житті, відстоювати основні принципи безпечного життя, діяльності та відпочинку. Діти повинні знати про світ небезпек, який їх оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою.

ЖИТТЯ ДИТИНИ – ЦЕ НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ!

Звертаємося до вас: не залишайте дітей без нагляду, роз’яснюйте їм:

Правила дорожнього руху;

Правила пожежної безпеки;

Правила поводження з електроприладами;

Правила користування ліфтами;

Правила користування газовим приладдям;

Правила поводження з незнайомими та вибухово-небезпечними речовинами;

Правила поводження біля водоймищ;

Правила особистої безпеки та поводження з незнайомими людьми;

Правила санітарії та особистої гігієни;

Правила профілактики отруєнь (особливо грибами та несвіжими продуктами харчування);

Правила поведінки у лісі;

Правила безпечної поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.

Пам’ятайте: виховання дітей у сім’ї залежить перш за все від загальної культури батьків! Лише ваша постійна увага й турбота допоможуть дитині уникнути небезпечної ситуації!



Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку

Життя в умовах великого міста потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку зовнішнього світу.

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та виконувати наступні правила:

1. Не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час.

2. Навчати дітей користуватися дверним вічком.

3. Не дозволяти дітям самостійно відчиняти вікна, кватирки.

4. Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.

5. Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.

6. Вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104.

7. Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними.

8. Забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами.

9. Забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити в ліфт з незнайомими людьми.

10. Вчити звертатися за допомогою до людей, які працюють у правоохоронних органах.

11. Не дозволяти дражнити тварин. Попереджувати зародження у дитини жорстокого відношення до «друзів наших менших».

ЗВЕРНЕННЯ ДЛЯ БАТЬКІВ! ЦЯ ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ ДЛЯ ВАС!

Шановні батьки! Прочитайте, будь ласка, її своїм дітям!

1. Знати й виконувати правила дорожнього руху треба завжди.

2. Треба пам'ятати, що тротуар — не місце для ігор.

3. У громадському транспорті всі мають дотримуватися належних правил поведінки.

4. На зупинці не слід стояти близько до проїжджої частини дороги.

5. Треба бути уважним та обережним поблизу водоймищ.

6. Пам'ятайте, сірники — не іграшка.

7. Не підходьте близько до ліній електропередач.

8. Не грайте на будівельних майданчиках.

9. Не відчиняйте дверей квартири або будинку незнайомим лю­дям.

10. Не грайте з бродячими собаками та кішками.

11. Мийте руки після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.

12. Завжди мийте руки перед їжою.

13. Дотримуйтесь правил поведінки в громадських місцях.

14. Пам'ятайте, тонкий лід — небезпечний лід.

Куточки ОБЖД

/Files/images/P60915-144932.jpg 8 група

/Files/images/P60915-145806.jpg 11група

/Files/images/IMG_20160516_094037.jpg 10 група

/Files/images/bjd2020/2212_1.jpg 6 група

/Files/images/bjd2020/2212_2.jpg 1 група

/Files/images/bjd2020/2212_3.jpg 12 група

/Files/images/IMG_20160803_161600.jpg

/Files/images/IMG_20160803_162141.jpg

/Files/images/IMG_20160812_101114.jpg

/Files/images/IMG_20170510_162059.jpg
/Files/images/DSCN5905.JPG Заняття на майданчику ППД

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ ВДОМА

/Files/images/bjd2020/52.jpg/Files/images/bjd2020/Без названия.jpg

Щоб запобігти нещасним випадкам із дитиною, необхідно створити вдома відповідні умови для безпеки малюка. Суттєву небезпеку для дитини представляє електричний струм. Поговоріть з малюком про те, що електрострум може бути «другом» і «ворогом» одночасно. Поясніть дитині, що не можна торкатися (особливо мокрими руками) електроприладів, розеток та електродротів, що небезпечно брати дріт, який висить, стояти під деревом під час грози тощо.

У приміщеннях, де живуть діти, має бути обов'язково справною та усуненою від можливості контакту з нею дитини електропроводка. Меблі по можливості повинні бути без гострих країв. Двері на балкон за відсутності дорослих в кімнаті мають бути зачиненими. Крани газових пальників у кухні також повинні бути закритими. Краще, якщо вони будуть взагалі поза досяжністю дітьми. Усі гострі, ріжучі та колючі предмети (голки, шила, ножі, леза тощо) мають знаходитися в закритих шухлядах під замком.

Діти не повинні також мати доступ до домашньої аптечки. Пам'ятайте, що пігулки малюкам часто уявляються цукерками. Не слід також давати дитині ліки з пляшечки без етикетки. Усі рідини, якими ви користуєтеся для господарчих потреб, мають бути в недоступних місцях.

Дитина 3-4 років обов'язково має бути навчена виконанню елементарних правил безпеки в довкіллі: не кидатися камінням і твердими сніжками; не дражнити тварин; не гратися з вогнем, не торкатися дротів, що лежать на землі; не чіпати газових кранів; під час переходу вулиці дивитися спочатку ліворуч, а потім праворуч, ходити тільки по тротуарах; не висовувати руки та голову і не нахилятися із вікон автобусів, тролейбусів, трамваїв та поїздів; не входити та не застрибувати в транспорт, який вже рушив з місця; швидко переодягтися та змінити взуття, якщо воно промокло. Розкажіть дитині про небезпеку вогню та про те, що в жодному разі не можна гратися сірниками і запальничками, а якщо виникла пожежа, треба одразу кликати на допомогу.

Послідовно та поступово знайомте дітей з правилами дорожнього руху, привчайте переходити вулицю тільки на зелене світло.

Привчайте дитину піклуватися про себе. З 3—4 років малюка слід знайомити з елементарними відомостями з анатомії та фізіологи людини: як б'ється сердечко та як його охороняти, чи багато в легенях повітря і яке повітря корисне, як важливо мати красиву осанку. Розкажіть дитині про користь свіжого повітря, шкідливість пилу, формуйте потребу жити у чистому помешканні.

Покажіть малюку отруйні рослини, гриби, кущі та поясніть, чому не можна тягти до рота (куштувати) невідомі ягоди, листочки, травинки. Корисно дитині дізнатися також про шкідливих та небезпечних для здоров'я комах: кімнатну муху, лісового кліща, блоху, вошу тощо.

Перша Допомога/Files/images/bjd2020/55.jpg

У разі, якщо нещасний випадок з дитиною все ж трапився, батьки мають не впадати в паніку і, по можливості, швидко намітити план своїх дій. Найчастіше у дітей дошкільнят бувають порізи і подряпини. Якщо при цьому немає кровотечі, рана не забруднена, найкращий засіб - промивання чистою (краще кип'яченою) водою, а потім перекисом водню. При глибоких порізах та забрудненнях рани слід звернутися до лікаря. Під час кровотечі потрібно її зупинити шляхом підняття пошкодженої кінцівки та накладання пов'язки із стерильного бинта. При носовій кровотечі дитину слід посадити так, щоб голова була трохи нахилена назад, розстібнути комірець та накласти холодний компрес на перенісся або на потилицю, при цьому шмаркатися чи затискати хусточкою ніс не дозволяється. Пам'ятайте, що першу допомогу малюкові потрібно надавати при кожній подряпині чи порізі.

З побутових травм у малят найбільш трагічними бувають опіки, викликані гарячими рідинами або вогнем газового паяльника. Тому каструлі з гарячими стравами не можна ставити на край плити, а дитину слід навчити не підходити до плити і не гратися з сірниками, які, до речі, мають знаходитися в недоступшому для малят місці. Під час невеликого термічного опіку потрібно накласти стерильну пов'язку на обпечену ділянку шкіри. При опіку великої ділянки шкіри дитині потрібно дати випити гарячого чаю, а потім доставити в лікувальний заклад. Хімічні опіки можуть бути викликані потраплянням до ротової порожнини каустичної соди, оцтової кислоти тощо. У такому випадку рот і шлунок необхідно промити теплою водою і терміново доставити дитину до лікарні.

Іноді діти отруюються якимись ліками або хімічними речовинами. Після виклику швидкої допомоги слід не перешкоджати блювоті або навіть спровокувати її, потім дати дитині випити води для повторної блювоти, на живіт та на ноги покласти теплий компрес. При всіх інших видах нещасних випадків терміново доставити дитину до лікувального закладу або викликати швидку допомогу.


ОБЕРЕЖНО, ГРИБИ!

/Files/images/gribi_2018.jpg

Основні причини отруєнь:

• вживання отруйних грибів;

• неправильне приготування умовно їстівних грибів;

• вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

• вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби та підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, довільне сечовиділення, проноси, розвиваються симптоми серцево-судинної недостатності. Первинні ознаки отруєння з'являються через 1-4 години після вживання грибів, залежно від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів. Біль та напади нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Щоб запобігти отруєнню грибами рекомендуємо правила, обов'язкові до виконання кожній людині. Дотримуйтеся їх!

• Збирайте і купуйте тільки такі гриби, про які вам добре відомо, що вони їстівні.

• Не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх, — якими б апетитними вони не здавалися.

• Не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах. Перевірте при можливості гриби на радіоактивність.

• Не збирайте грибів, яких не знаєте, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою.

• Не збирайте гриби з ушкодженою ніжкою, старі, в'ялі,червиві.

• Ніколи не збирайте пластинчаті гриби. Отруйні гриби маскуються під них.

• Не збирайте "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору.

• Не куштуйте сирі гриби на смак.

• Ще раз перевірте вдома принесені гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні - сміливо викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом, викидайте. Гриби ретельно промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.


ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ ГРИБАМИ:

/Files/images/0445f454d93c4fcc0efc1c70de029529_XL.jpg.pagespeed.ce.y2kxQlt02o.jpg


НАГАДАЙТЕ ДІТЯМ ПРО ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКУ!

/Files/images/bjd2020/57.jpg

Зокрема зверніть їх увагу на те, що:

- Перш ніж увімкнути побутовий прилад у штепсельну розетку, необхідно оглянути, чи не пошкоджена вилка та перевірити неушкодженість ізоляції електричного проводу.

- Для того, щоб вимкнути побутовий прилад зі штепсельної розетки, потрібно триматись за вилку, а не за шнур.

- Не вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети.

- Не ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, які знаходяться під напругою.

- Не проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, які ввімкнуті в освітлювальну мережу.

- Не вбивати цвяхи в стіни у місцях можливого знаходження електропроводки.

- Не підніматись по опорах ліній електропередач до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи.

- Не проводити ігри поблизу ліній електропередач.

- У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередач, ні в якому разі не наближатись до нього і негайно повідомити про це дорослих.

- Не влізати на територію загороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.

ОБЕРЕЖНО - ВОГОНЬ!

/Files/images/bjd2020/047.jpg

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ /Files/images/bjd2020/160.jpg

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

– зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

– не дозволяти дітям розводити багаття;

– не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;

– не дозволяти користуватися газовими приладами;

– не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;

– не залишати малолітніх дітей без нагляду;

– не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;

– не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;

– не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);

– не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);

– не сушити речі над газовою плитою;

– не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;

– не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;

Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.


ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:

– не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;

– вчити дитину користуватися дверним вічком;

– не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;

– вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;

– забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

– забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;

– не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;

– запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;

– не дозволяти дражнити тварин;

– не дозволам вмикати електроприлади за відсутності дорослих;

– не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;

– не дозволяти визирати у відчинене вікно;

– вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;

– вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я!

В дошкільному закладі проводяться заходи з протипожежної безпеки: заняття, екскурсїї до Пожежних музеїв, розваги.

/Files/images/IMG_20160928_091448.jpg

/Files/images/20180104_093424.jpg

/Files/images/IMG_20161114_095533.jpg

/Files/images/пожарники.jpg

/Files/images/пожежники 2.jpg


ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ТА КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ/Files/images/bjd2020/58.jpg

Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:

– утримувати дитину в чистоті, до дитячого садка приводити в охайному одязі, мати запасну білизну;

– мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;

– овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом;

– пити тільки переварену або бутильовану воду;

– у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чи в'яленою рибою, а також м'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;

– не годувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);

– не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;

– під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях;

– уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;

– при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру дошкільного закладу;

– не займатися самолікуванням.

Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій.


ШАНОВНІ ДІТИ! ЦЯ ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ ДЛЯ ВАС!

/Files/images/Травматизм.jpg

Шановні батьки! Прочитайте, будь ласка, її своїм дітям!

1. Знати й виконувати правила дорожнього руху треба завжди.

2. Треба пам'ятати, що тротуар — не місце для ігор.

3. У громадському транспорті всі мають дотримуватися належних правил поведінки.

4. На зупинці не слід стояти близько до проїжджої частини дороги.

5. Треба бути уважним та обережним поблизу водоймищ.

6. Пам'ятайте, сірники — не іграшка.

7. Не підходьте близько до ліній електропередач.

8. Не грайте на будівельних майданчиках.

9. Не відчиняйте дверей квартири або будинку незнайомим лю­дям.

10. Не грайте з бродячими собаками та кішками.

11. Мийте руки після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.

12. Завжди мийте руки перед їжою.

13. Дотримуйтесь правил поведінки в громадських місцях.

14. Пам'ятайте, тонкий лід — небезпечний лід.


Кiлькiсть переглядiв: 12985