Повернутися до звичайного режиму

Рекомендації для батьків

1. Співпрацювати з педагогічними працівниками ЗДО щодо організації освітнього процесу дітей дошкільного віку в умовах війни.

2. Підтримувати зв’язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров’я дитини.

3. Відстежувати негативні наслідки пережитих психотравмуючих подій.

Вони можуть проявлятися не одразу, тому дорослі, вихователі та батьки, мають постійно стежити за психоемоційним станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги. Необхідно звертати увагу на збудливість, тривожність, агресивність,заглиблення в себе. Також слід уважно стежити за здоров’ям дітей, зокрема сном, апетитом, настроєм, частотністю вередування, наріканнями на головний біль тощо. Такі показники загального стану здоров’я дітей переважно є об’єктивними показниками втоми, перевантаження, хвилювання, страхів та проявами наслідків психотравми.

4. Пам’ятати, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною є запорукою її успішного подальшого майбутнього. Для дітей надзвичайно важливо відчувати повну емоційну присутність батьків. З цією метою можна послуговуватися матеріалами, які розміщені на платформі розвитку дошкільнят НУМО, а також на сайті МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими. Пам’ятати, що педагоги завжди готові до співпраці з питань виховання, розвитку дитини і надання необхідної професійної допомоги, не зволікати й звертатися до них за порадами та рекомендаціями.

5. Дотримуватися режиму дня, звичних ритуалів, що допоможе дитині встановити зв’язок не лише з минулим, а взагалі з життям та безпекою.

6. Сприяти формуванню у дітей навичок безпечної поведінки, використовуючи рекомендовані онлайн матеріали та відео, підготовлені МОН, ДУ «Український інститут розвитку освіти», ЮНІСЕФ.

Батьки, пам’ятайте! Кожна дитина має право:

  • виховуватись в рідній родині;
  • на належне виховання;
  • на захист свого здоров’я;
  • на піклування про здоров’я;
  • на здобуття освіти;
  • на розвиток талантів та здібностей;
  • на право голосу у прийнятті важливого рішення для родини;
  • на вільне висловлювання власних поглядів;
  • кожна дитина має право бути почутою.

/Files/images/2024/IMG_20241031_133226.jpg

/Files/images/2024/IMG_20241031_133247.jpg

/Files/images/2024/IMG_20241031_133306.jpg

/Files/images/2024/IMG_20241031_133329.jpg

/Files/images/2024/IMG_20241031_133349.jpg

/Files/images/2024/IMG_20241031_133404.jpg

/Files/images/2024/IMG_20241031_133421.jpg

/Files/images/2024/IMG_20241031_133445.jpg

/Files/images/_druga_molodsha_grupa_N_7/IMG_20230809_093908.jpg

Щоб допомогти дітям, їхнім батькам та опікунам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров'я, безпеку та розвиток дітей під час війни, ми публікуємо рекомендації експертів та користні матеріали. Це ваша Дитяча точка "Спільно" від ЮНІСЕФ. Також багато матеріалів ми публікуємо на офіційних каналах ЮНІСЕФ Україна у соціальних мережах, долучайтесь!

https://www.unicef.org/ukraine/parents-children-support-during-military-actions

Дайджест №1

Можливості електронних ресурсів: дитячий онлайн-садок НУМО, Telegram-каналу «Підтримай дитину», Telegram-боту «Дитина не сама». Рекомендації щодо психологічної підтримки дитини. Добірка простих ігор для малечі. Поради, як підтримати дитину в дорозі, зайняти в надзвичайній ситуації, спакувати «антитривожну валізку»

https://docs.google.com/document/d/1bDe0KUoclW9Ad4FKsrGgYCA9UjvNf6Id96m52xaPvL0/edit?usp=sharing

Дайджест №2

Рекомендації МОН України для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні. Роз’яснення МОН України щодо зарахування дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб до закладів освіти. Матеріали для педагогів і батьків «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Поради щодо встановлення контактів із дитиною, яка пережила травматичний досвід. Правила підтримки дитини під час евакуації. Поради щодо стабілізації психологічного стану батьків і дітей, які залишили свої домівки. Посібник «Розмови про війну» для батьків і опікунів дітей. Методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій». Нові випуски дитячого онлайн-садочка НУМО. Поради експертів ініціативи STOP-SEXТИНГ).

https://docs.google.com/document/d/1voSGovelOqfOVBeV2FJfnB500rryfssMJoXzzFhBE1c/edit?usp=sharing

Чим зайняти дитину в надзвичайній ситуації Ігри та заняття для дітей у незвичних обставинах

https://www.unicef.org/ukraine/documents/occupied-child-in-emergency

«Дитячий садок онлайн» від НУМО, за підтримки ЮНІСЕФ, МОН та MEGOGO Запрошуємо дошкільнят на цікаві та корисні онлайн заняття!

https://www.unicef.org/ukraine/stories/numo-nursery-school

Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни?

wym-1653496195136

Як захистити дитячу психіку під час війни

/Files/images/irina_metodist/IMG-90185cd2e1a65fbfffa108555a8884bd-V.jpg

Казки та супергерої.

У сховищі або по дорозі, розповідайте казку, де герой проходить випробування на сміливість та можливість витримати щось неприємне. Це допоможе дитині зрозуміти ситуацію і запустити механізми адаптації.

Ігри на позитивну уяву.

У багатьох сховищах холодно або жарко, тісно, темно і лячно. Пограйте з дитиною в гру «‎А зараз вигадаємо щось кольорове, щось дивне, щось з вухами, та інше». Так ми зменшимо вплив страху від замкнутого простору, коли не можеш робити те, що хочеш, що звик робити.

Коли лунають вибухи та постріли, але ви захищені, можна з дитиною уявляти великі крила Янголів, що боронять наших солдат та допомагають їм нас захищати.

Створюйте з малечею малюнки підтримки та сміливо викладайте їх у соціальні мережі.

Фізичні ігри, дихальні вправи, навчання за планом, вивчення іноземної мови теж допоможуть організму стабілізуватися.

Дитяча психіка - найвразливіша. Діти добре відчувають будь-які зміни в поведінці своїх батьків, навіть якщо ті вдають, що нічого не відбувається. Як правильно пояснити дитині про те, що зараз - йде війна, що тривожна сирена, вибухи та постріли - це знак йти до укриття, а головне - як заспокоїти?

Ні в якому разі не приховуйте правди, будьте відвертими, не вигадуйте свої варіанти подій, а головне - запевніть їх у тому, що зробите все, аби їх захистити.

Кiлькiсть переглядiв: 314